"Lumi ja jää"

detsember 09, 2010

Uue nädala teema siis selline - lumi ja jää.

Pariis, 17 Bi Rue Amelia tänav, november 2005. Kuskil Eiffeli torni ja Les Invalides`ide vahepeal asuva hotelli ees paistab kutsuvalt pimeduses tuledesäras Eiffeli torn. Me peame sinna minema, kohe nüüd ja praegu!
Taevas on öömust, maapinnal õhuke jääkirme ja meie, paduarmunud, ukerdame üksteise najale toetudes sihtmärgi poole. Hakkab sadama õrna, sädelevat lund, õhk on jäine.
Eiffeli tippu jõudes oleme sunnitud tõdema, et kogu see külm ja libe ettevõtmine oli oma vaeva väärt ja järgmisel päeval päevavalguses samast kohast linna vaadates ei ole vaatepilt enam pooltki nii hingemattev.
Elades kodumaal veel eraldi elusid, soetame mõlemad eeskujuliku turistina suveniiripoest klaaskuuli mälestuseks. 
Järgmistel päevadel enam õhtuti sellist lund ei saja, ühel õhtul on taevas täiskuu, enamasti sajab lörtsi. Ajastus poleks saanud parem olla Eiffeli tippu minemiseks, tõeline romantika :)
Tollest reisist peale kogun ma klaaskuule ja kui keegi ütleb "lumi ja jää", tuleb mul silme ette just see Pariisi öine, sädelev lumesadu ja tuledesäras Eiffeli torn, mitte Eestimaa kaunid lumised väljad, kuigi need on ka hämmastavalt ilusad. 

Vaata lisaks

0 kommentaari