Nagu muinasjuturaamatust...

august 31, 2010

Kui ühte perre midagi jagama hakatakse, siis mulle küll viimasel ajal tundub, et kohe kõigile ja kamaluga :)  No nagu muinasjuturaamatus... elas kord üks kuninganna oma kahe imekauni tütrega... no tavaliselt on kuningas ka ikka kuskil ja on neilgi aga nagu raamatuski kombeks, siis hoiavad kuningad suurest tagasihoidlikkusest tagaplaanile tavaliselt :)

Sellest tuleb üks järjekordne pikk postitus, sest ma lihtsalt ei saa sinna midagi parata, et kõik mu viimase aja pildistatavad enese teadmata niiii armsalt pildile jääda oskavad.

Kõigepealt tegime emme ilusaks. Kuigi kui aus olla, on ta niigi ilus. Aga no vahelduse mõttes midagi teistmoodi kui kahe väikse lapse kõrvalt tavaliselt emmedel aega on :)
Siis võttis mu poeg minu osa ilusakstegemisest üle ja püüdis seda peretütre peal rakendada... :) 
Olgu öeldud, et ka seekordse pildistatavaga ulatub meie tutvus sama kaugele kui on meie lapsed sellel ülemisel pildil. Ja see lokikeeraja seal on selle pisikese piiga tädi. See on nii armas, kui on sellised sõpru :) 

Kuna esialgne plaan nägi ette, et pildistame õues põõsaste vahel aga ilmataadiga jäi meil seekord vettpidav leping sõlmimata, pidime asjale loominguliselt lähenema. Õnneks oli meil katusega terrass käepärast...
No onju nagu kaunis kuninganna oma imearmsa tütrekesega...
Kummaline, et palja silmaga vaadates ei saa eriti arugi, et sügis hakkab kätte jõudma. Läbi kaamerasilma aga on puud juba selgelt sooja sügise karva...
See väike piiga on ikka tõeline südametemurdja. Ja milline nimi tal veel on, just täpselt selline nagu ühele ilusale eestimaisele printsessile kohane - Linda :)
Edasi unistasid nad natuke veel terrassil...
... ja pidimegi külma pärast juba toas hakkama saama. Leidsime eest teise väikse printsessi, kes ühele 4-aastasele kohaselt üldse ei tahtnud paigal püsida. Aga selligipoolest suutis ta kõikidel piltidel just täpselt nii armas olla :)
Pikutada meeldis õnneks kõigile...
...eriti sellele 4-aastasele :)
No kohe nii väga meeldis, et oli nõus isegi oma sini-siniste silmadega otse kaamerasse vaatama...
... ja omaalgatuslikult magajat teesklema :)
Järgmisel hetkel kadund ta oligi ja jätkasime siis piigaga, kes veel põgenemiskunsti ei valda :)
Ma vist jäängi igas oma postituses korrutama nagu papagoi... no on ju ilus ema :)

Ja superamas väike tegelane :)
Ja siin emale üks soovitud varbapilt lõpetuseks...
Oli üks järjekordne imetore õhtupoolik :) 

Vaata lisaks

11 kommentaari

 1. Ma võtaks vähemalt pooled tubadest piltidest maha, sest see välk teeb kohutavat kurja. Ja kisub üleüldist muljet alla...

  VastaKustuta
 2. :) tänud tähelepanu juhtimast! varjud seljataga on pahad jah. aga Sa võid mulle täpsemalt pikemalt ka e-maili peale kirjutada kui viitsid, oleksin tänulik. no nt kuidas lisavälku lollikindlalt seadistada hämaras toas :) maha ma neid siiski ei võta, sest mu eesmärk pole kellelegi muljet avaldada, ma niisama enda hobi korras klõpsin. eks ma järgmine kord püüan lihtsalt paremini kui võimalik :)

  VastaKustuta
 3. On sul lisavälk või aparaadi välk? Kui lisavälk, siis ju palju lihtsam! Ära lase kunagi otse objektile. Vähemalt mitte nii lähedasele objektile. Katseta kodus näiteks laest, seinast vms peegeldamist ;)

  VastaKustuta
 4. no siin konkreetselt oli mul ainult aparaadi välk, sellepärast ka sellised nii tumedad varjud. polnud üldse plaanis toas pildistada ka ju. lisavälk on ka muidu olemas aga ta vahepeal nagu ei funka...üks hetk tuleb välk, sis ei tule... aga ilmselt on see seadstuse viga, proovin lollikindlalt tööle saada ja varjudest lahti :)

  VastaKustuta
 5. väga ilusad pildid, tundub et sellel kommenteerijal pole ilu jaoks silma, vaid vigade jaoks! Mina aga nautisin seda kaunist ema oma kahe vörratu tytrega! Super ilusad pildid! väga hästi välja tulnud!

  VastaKustuta
 6. Jah, Kersti :) Nii ongi ;)

  VastaKustuta
 7. aitäh, Kersti, heade sõnade eest! :) sellest kommenteerijast oli aga mulle samas tehnilise poole pealt palju abi ja meeldetuletust, ideaalis ikka käivad tehniline pool ja silmailu koos :)))

  VastaKustuta
 8. Ma õnneks tean, et Eve ei võta minu kirjutist üldse nii negatiivselt kui tausta mittetundev inimene seda teeb :) Ma ütleks, et sa, Eve, liigud õiges suunas, aga harjuta harjuta ;)

  Toas aga... ega sul välgul patakad tühjad pole? Mul siis jumpsib sedasi, et teeb ja ei tee ka. Ja teinekord aparaadivälgule äkki mingi paber ette? Et selle eriti karmi laksu otse peale äre saaks neutraliseerida :)

  VastaKustuta
 9. Aga seeria 3. pilt meeldib kõige rohkem :)

  VastaKustuta
 10. patareid on alati täis. vbl on asi patareide tüübis, eile uurisin natuke ja alkaline patareidega laeb 6 sek kuni saab uue klõpsu teha, 4 sekundit NiCd ja Ni-MH patareidega. viimastega saab jälle ca 100 klõpsu vähem. aga vbl ma tahan liiga kiirelt uue klõpsu teha, kuigi omastarust ootan ikka ära, kuni tuli põlema on läinud. kellelgi oli Sigma välguga veel taoline jama olnud, pean kontrollida laskma kui ikka ei tööta. aga paberit aparaadivälguleproovin kindlasti :)
  välk ise on muidu selline Sigma aga eestikeelne kasutusjuhend on kahjuks kadunud... http://www.sigmafoto.ee/flash/flash_500_super.htm

  VastaKustuta
 11. Hei! Mul ka Sigma välk ja pean ka tihti ootama, kui ta ennast laeb ja uuesti välku teeb :) Mina kasutan akusid....ei jõuaks vist nii palju patareisid osta :) Toas ei pea veel alati välku kasutama...kasuta aknavalgust;)Ei taha kohe üldse seda pimedat aega :(
  Aga edu klõpsimisel! Mulle meeldivad need terrassil tehtud pildid ;)

  VastaKustuta